2012-10-20

Letenky

Další rok a sním další vysněná exotická dovolená. A kam, že se chystáme letos? Bystrému čtenáři to nemůže uniknout! Ano, řeč je o Guatemale, místě Májské civilizace. Proč právě tam a jak se tam dostat, o tom bude dnešní příspěvek.

Původní myšlenka byla "chceme poznat jinou kulturu, než asijskou", tak co třeba Mexiko nebo Peru?  Od malička jsem chtěl vidět Máyské či Aztécké pyramidy a když mi David (kolega co objel svět - za více než osmedsát dní) vyprávěl o této Máyské oblasti, úplně mě to uchvátilo, to prostě musím vidět. A tak jsem začal gůglit a pátrat kdo tam byl, jaké to bylo, co třeba a co netřeba. Přitom jsem narazil na zajímavé lidi jako je Linda či Vítek jejichž reference mě utvrdily v tom, že toto místo stojí za vidění.

Přejdeme od touhy k činům, musím sehnat letenky... Ideální čas pro návštěvu Střední Ameriky je podle všech referncí doba od listopadu do dubna. Nevím jak v jinou dobu, ale na podzim,  pokud vysloveně nechytnete žádnou výhodnou akci na letenky se běžně ceny zpáteční letenky pohybují asi 25 - 30 tis. na osobu.  Můžete zkoušet různé vyhledávací servery, jako je www.kayak.com, www.edreams.com, www.skyscanner.com atp. třeba narazíte na zajímavou nabídku. Mně se ovšem nejvíce osvědčil server www.expedia.com (a Lindě za toto doporučení opravdu moc děkuji).

S cenou jsme se dostali na 1286 USD na osobu, což bylo ze všech nabídek poměr/cena/čas letu naprosto nejlepší. Poletíme s American Airlines, celková doba letu tam 19h a zpět 18h s plánkem letu: PRG (Praha letiště Václava havla -> LHR (London Heathrow) - MIA (Miami Int. airport) - GUA (Guatemala La Aurora). Zpět letíme stejně. Vychází to krásně na přestup v Londýně máme hoďku a něco a v Miami asi tři. Odlet ráno před devátou, návrat odpoledne ve dvě UTC+1. Samozřejmě jsou i jiné kombinace, vše závisí na datumu který zvolíte. Letenky jsme objednali asi s tříměsíčním předstihem, možná by se cena ještě nějak pohnula, ale co jsem měl možnost vyzkoumat, tak spíše nahoru, tak proč otálet.

Tím nám naše dobrodružství začíná, následující týdny se budeme věnovat orientačnímu plánu cesty, aneb kam se podívat a co si vzít sebou, zjistím jak to vypadá s možností "být-online", posbírám informace o bezpečnosti, očkování a co si vzít s sebou. Pokusím se tyto informace sepsat tak, aby bylo jasné co jsem si myslel že budu potřebovat a po návratu upravím článek .. jak to vlastně bylo doopravdy.Žádné komentáře:

Okomentovat